Strona Główna

Kalendarz

Październik 2017
N P Wt Śr Cz Pi S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

SPOTKANIE Z MAGDALENĄ ZARĘBSKĄ PDF Drukuj Email

2 250

W środę, 1 marca w Czytelni Biblioteki miało miejsce spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Magdalena Zarębska to autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka we Wrocławiu. Ciągle w ruchu - albo zajęta pisaniem kolejnej książki, albo pochłonięta zabawą z dziećmi na spotkaniu autorskim. Odpoczywa         w siodle, jeżdżąc konno po dolnośląskich lasach. Autorka poprowadziła spotkanie      w formie warsztatów połączonych z pokazem multimedialnym. Opowiadała o koniach i kucach szetlandzkich. Pokazywała  piękne zdjęcia, tłumaczyła, jak rozpoznać  ich zachowanie - w jaki sposób poznać, czy są  złe, zasmucone, czy nastawione przyjaźnie. Czytając fragmenty niektórych ze swoich książek  zachęcała dzieci do jak najczęstszego sięgania po książkę. Podkreślała nieoceniony wpływ czytania na kształtowanie i rozwój wyobraźni, która jest niezbędna na każdym etapie życia. Autorka zaproponowała ciekawe zabawy, między innymi: Kareta, Wyścigi konne, Poznaj co to jest ...,  w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły i świetnie się bawiły. Pod koniec spotkania uczniowie zadawali wiele pytań.

Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email

1 250

W środę, 22 lutego, w Czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Po zimnej Norwegii  przyszedł czas na cieplejsze klimaty. Maduhur Jaffrey to indyjska aktorka, pisarka i autorka książek i programów kulinarnych. Swoje dzieciństwo i młodość w ostatnich latach kolonialnych Indii opisała w omawianej na spotkaniu książce pod pt. " Wśród mangowych drzew". To opowieść o licznej wielopokoleniowej rodzinie łączącej hinduską  tradycje z angielską. Autorka w każdą opowieść wplata domowe przepisy kulinarne, nadając wspomnieniom odpowiedni klimat. W tych na pozór banalnych historiach z życia codziennego Maduhur Jaffrey pokazała czytelnikom w jaki sposób Indie doszły do niepodległości i jak zmieniło się oblicze tego kraju po powstaniu Pakistanu.

Więcej…
 
BALIK KARNAWAŁOWY - "BAJKOWE PORANKI" PDF Drukuj Email

1 250

We wtorek, 7 lutego, w naszej Bibliotece odbył się Balik Karnawałowy. Wzięły w nim udział dzieci uczestniczące w zajęciach z cyklu "Bajkowe Poranki". W specjalnie udekorowanej na ten czas Bibliotece można było spotkać m.in. Maszę, Myszkę Minni, Motylka, Kotka, Zorro, Pirata. Maluchy znakomicie bawiły się wśród serpentyn i balonów. Były wspólne tańce, zabawy oraz spacer z balonem. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Do domów wracały nieco zmęczone ale  zadowolone.

Więcej…
 
FERIE ZIMOWE - FILIA OWP PDF Drukuj Email

1 250Tegoroczne ferie upłynęły pod hasłem dobrej zabawy i rozwijaniu artystycznych umiejętności. Pierwszego dnia zajęć wspólnie wykonaliśmy zadanie polegające na pokolorowaniu kilku odrębnych rysunków o tematyce zimowej, które połączyliśmy tworząc kolorowankę dużego formatu - XXL. Uczestnicy skorzystali także z okazji malowania twarzy. Drugiego dnia, podczas warsztatów kulinarnych, było kolorowo i smacznie. Po wysłuchaniu wskazówek, jak prawidłowo się odżywiać, pod okiem naszych instruktorek - inspektorów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku, wykonaliśmy pyszne kanapki. Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego "Smaczna i zdrowa kanapka domowa". Łącznie wpłynęło 16 prac - od rysunków po prace przestrzenne. Jury wyłoniło zwycięzców trzech pierwszych miejsc oraz nagrodziło upominkami pozostałych uczestników konkursu. Kolejne zajęcia w ramach Akademii Gier i Zabaw spędziliśmy wykonując pająka z włóczki, z użyciem drucików kreatywnych, co okazało się zadaniem bardzo pracochłonnym, ale efektownym. Podczas Akademii Umiejętności wykonaliśmy natomiast kartki walentynkowe z wykorzystaniem metody quillingu. Powstałe prace z powodzeniem mogą konkurować z gotowymi kartkami będącymi w sprzedaży, a szczególnie powinny ucieszyć obdarowanych 14 lutego, ponieważ zostały wykonane własnoręcznie.

Więcej…
 
FERIE, FERIE...I PO FERIACH... PDF Drukuj Email

1 250

Wszyscy, którzy wybrali ferie zimowe w Oddziale dla dzieci i młodzieży Grodziskiej Biblioteki Publicznej mogli skorzystać z szerokiej oferty zajęć oraz warsztatów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas. W programie nie zabrakło zajęć plastyczno - technicznych, podczas których dzieci wykazywały się kreatywnością i wyobraźnią. Spore zainteresowanie wywołały warsztaty z robotyki przeprowadzone przez grupę Go4Robot jak również pokaz iluzjonisty Sebastiana Alkadiass Grabowskiego. Tegoroczne ferie już się skończyły ale pomimo to drzwi naszej biblioteki są nadal otwarte i czekają na tych, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić               

Więcej…
 
BALIK KARNAWAŁOWY U BŁYSKOTLIWYCH MALUCHÓW PDF Drukuj Email

1 250

W środę,  1 lutego  w Oddziale dla dzieci odbył się Balik Karnawałowy.  Z tej okazji dzieci uczestniczące w cyklicznych zajęciach Błyskotliwego Malucha poprzebierały się w piękne kolorowe stroje. Były biedronki, kotki , księżniczki, śnieżynki, strażacy a także można było spotkać wielu innych bajkowych bohaterów. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkurencjach takich jak taniec z balonem, taniec na gazecie, worek przebieranek czy dmuchanie baloników. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca.

Więcej…
 
FERIE Z BIBLIOTEKĄ PDF Drukuj Email

1 250

 Jak co roku biblioteka zaprasza dzieci pozostające podczas ferii zimowych w mieście do skorzystania z oferty przygotowanej przez naszych bibliotekarzy. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

 

W programie:

- warsztaty tworzenia biżuterii,

- Akademia Gier i Zabaw,

- zajęcia kulinarne,

- warsztaty ROBOTYKI,

- magiczny dzień pełen iluzji,

- malowanie bajkowej chatki czarownicy,

- warsztaty quillingu

- smoki i zjawy - malowanie buziek

 

Zapraszamy.

 

 

Więcej…
 
SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄZKI PDF Drukuj Email

1 250

     We wtorek 24 stycznia w czytelni Biblioteki odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była Norwegia - kraina surowych zim, długich miesięcy nocy polarnej, łososia, bardzo ciekawej historii i kulturze. Omawiana na spotkaniu książka Ilony Wiśniewskiej p t. "Hen" to zupełnie odmienny od tego jaki znamy obraz Norwegii.  To literacka, olśniewająca, reporterska wędrówka przez śnieg i lód - opowieść o saamskiej*  ludności, która latami zmagała się w walce o własną tożsamość i zachowanie odrębności etnicznej. Po przeczytaniu chcę się  tam pojechać i sprawdzić. Polecamy.
*Saamowie są najstarszymi mieszkańcami Skandynawii, zamieszkującymi północną Norwegię, Szwecję, Finlandię oraz półwysep Kolski w Rosji. Ten rdzenny lud, posiadający własną kulturę, język i tożsamość, przeszedł długą drogę - od koczowniczych pasterzy, żyjących z przepędzania reniferów, polowania i rybołówstwa, do narodu dumnego ze swojego dziedzictwa i posiadającego pełnię praw.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 7
statystyka