Sierpień 2019

PAŹDZIERNIKOWE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski
Wtorek, 26. Październik 2010 08:27

dk_1_250W czwartek 21 października w Cafe Kachlicki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskutowano o książce pt. "Wstyd",  młodego peruwiańskiego pisarza Santiago Roncagliolo, określanego mianem współczesnego Vargasa. Dawno nie było książki, która wzbudziłaby tak negatywne uszycia naszym klubowiczów jak właśnie "Wstyd".
To historia rodziny, w której zatracone zostały więzi rodzinne. Alfredo głowa rodu dowiaduje się, że ma tylko pół roku życia. Jego żona Lucy wplątuje się w perwersyjny romans, córka Marianna nastolatka odkrywa swoją seksualność, Jej brat Sergi tworzy swój własny świat, a dziadek woli dom starców niż dom rodzinny. To opowieść i braku zrozumienia, komunikacji destrukcji rodziny.  Jak stwierdzili uczestnicy spotkania , to nie jest literatura, którą chetnie  czyta się w naszym Klubie.

dk_2_450

dk_3_450