Strona Główna LEKCJE BIBLIOTECZNE W ODDZIALE DLA DZIECI

Grudzień 2018

LEKCJE BIBLIOTECZNE W ODDZIALE DLA DZIECI PDF Drukuj Email

1 250W miesiącu listopadzie Oddział dla dzieci przeprowadził cykl lekcji bibliotecznych dla uczniów klas I i  IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 2. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, sposób zapisania się oraz proces rejestracji wypożyczonych książek. Dowiedziały się, do czego służą zobowiązania (karty zapisu), które zostały im rozdane. Następnie obejrzały książki wchodzące w skład księgozbioru ogólnego i podręcznego. Zostały poinformowane o wolnym dostępie do półek oraz bezpłatnym korzystaniu z internetu. Różnego rodzaju słowniki, kolorowe encyklopedie i leksykony bardzo zainteresowały naszych gości. Jednak największym powodzeniem wśród przyszłych czytelników cieszyła się literatura dla dzieci i młodzieży. Z entuzjazmem przeglądali bogato ilustrowane książki o różnej tematyce. Wśród nich ogromne zainteresowanie wzbudziły pozycje na temat różnych ras zwierząt oraz ich wychowaniu. Niezwykle ciekawe okazały się również książki o charakterze edukacyjnym z różnych dziedzin wiedzy tj.: kosmos, przyroda, historia. Na zakończenie spotkania były zagadki, które dzieci rozwiązywały chętnie i szybko. Nagrodą były książki Pixi z serii Ja wiem!