Strona Główna Archiwum - Archiwum 2017r. ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "KRYMINALNA BITWA POKOLEŃ"

Sierpień 2018

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "KRYMINALNA BITWA POKOLEŃ" PDF Drukuj Email
Wpisał Marek Adamski
Wtorek, 19. Grudzień 2017 08:19

1 250W piątek 15 grudnia zakończyliśmy realizację projektu p n. "Kryminalna Bitwa Pokoleń". W czytelni Biblioteki spotkali się organizatorzy, partnerzy i uczestnicy, dokonując podsumowania realizacji przebiegu projektu. Była to też okazja do wręczenia im podziękowań za aktywny udział w spotkaniach.
Projekt "Kryminalna Bitwa Pokoleń" realizowany był od września do grudnia 2017 r. w ramach programu MKiDN "Partnerstwo dla książki". Obejmował cykl wydarzeń kulturalno - czytelniczych dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 8 tys. zł, zorganizowany przy współpracy z lokalnymi partnerami, pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. W ramach projektu odbyło się siedem spotkań z autorami powieści kryminalnych: Krzysztofem Koziołkiem, Olgą Rudnicką, Piotrem Bojarskim, Robertem Ziółkowskim oraz Ryszardem Ćwirlejem. Jednym z ciekawszych punktów programu był Turniej detektywistyczny, który przeprowadził Dariusz Rokosz i Bronisław Cieślak znany jako por. Borewicz z serialu "07 zgłoś się" , a także spotkanie z technikami kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji zatytułowane " Fikcja a rzeczywistość". W spotkaniach wzięło udział ok. 600 osób.