Strona Główna ZIMOWE SPOTKANIA Z CYKLU "BAJKOWE PORANKI"

ZIMOWE SPOTKANIA Z CYKLU "BAJKOWE PORANKI" PDF Drukuj Email

1 250W czasie styczniowych i lutowych spotkań z cyklu Bajkowe Poranki odbywających się w Filii na os. Wojska Polskiego, zapoznawaliśmy dzieci z krótkimi tekstami dotyczącymi zimy - między innymi zabaw dzieci na śniegu i dokarmiania ptaków. Prace plastyczne były odwzorowaniem tej  tematyki. Wykonaliśmy więc  bałwanka z wacików, obowiązkowo z akcesoriami typu kapelusz czy miotła. Wykleiliśmy na kartce karmnik dla ptaków i wypełniliśmy  go (przyklejając) suchą kaszą oraz ziarenkami słonecznika - ptaszki to lubią. Zaraz też w każdym karmniku zjawił się  trójwymiarowy, choć z papieru, ptaszek.  Zima to czas, kiedy częściej niż zwykle chorujemy. Przypomnieliśmy sobie wiersz Stanisława Jachowicza: Chory kotek. No niestety kotek też był chory, z przejedzenia. Wszyscy uczestnicy zajęć z przejęciem badali naszego pluszowego kotka, by potem postawić diagnozę. Zimą rzadziej mamy okazję do zabawy na świeżym powietrzu, ale w Bibliotece  też  nikt się  przecież  nie  nudzi, co więcej obserwujemy, że niektórych  rozpiera energia, bo zabawa wśród rówieśników to wspaniała zabawa.