Strona Główna (NIE)ZWYKLI - HISTORIE OSTATNICH UCZESTNIKÓW I ŚWIADKÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ

(NIE)ZWYKLI - HISTORIE OSTATNICH UCZESTNIKÓW I ŚWIADKÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ PDF Drukuj Email

Arkadiusz Marek, autor książki "(Nie)zwykli - historie ostatnich uczestników i świadków II wojny światowej", jest mieszkańcem Czarnej Wsi. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Grodzisku Wlkp. Od najmłodszych lat interesował się historią. Książka, której promocja odbyła się we wtorkowy wieczór 20 marca o godz., 18.00 w Czytelni Grodziskiej Biblioteki Publicznej jest pierwszą, ale nie ostatnią jak zapowiada autor publikacją opartą na wspomnieniach jego rozmówców, z którymi przeprowadzał wywiady. Bez względu na pogodę docierał rowerem do świadków tamtych dni. Czasami były to miejsca oddalone od siebie wiele kilometrów. Zebrał i przedstawił życiorysy 23 osób, które zdecydowały podzielić się swoją historią i wspomnieniami. Niezwykle wzruszającym był fakt, że na premierowe spotkanie z autorem przybyli osobiście bohaterowie książki tj. Pan Józef Młynarek, Pan Jan Siejek, Pani Władysława Florysiak i Pani Irena Kaczmarek  wraz z rodzinami. Nie zabrakło także regionalistów i nauczycieli szkół, których absolwentem jest Arkadiusz Marek. Kolejny już raz Czytelnia Grodziskiej Biblioteki wypełniona była po brzegi starszymi, a także młodszymi uczestnikami. Spotkaniu towarzyszyła bardzo życzliwa atmosfera. Były wyrazy uznania, podziękowania i burzliwe oklaski. Została doceniona pasja, zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, by stworzyć dokument nie będący dziełem naukowym, a przystępną dla wszystkich lekturą. Podczas spotkania można było zakupić książkę  z autografem autora.