Strona Główna SPOTKANIE Z O. MACIEJEM BRAUNEM CR

SPOTKANIE Z O. MACIEJEM BRAUNEM CR PDF Drukuj Email

1 250Zapraszamy na spotkanie z o. Maciejem Braunem CR, które odbędzie się w piątek, 6 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w Sali CK Rondo.
O. Maciej Braun CR pochodzi z Grodziska Wielkopolskiego. Po maturze wstąpił do Zgromadzenia Zmartwychwstańców. W 2003 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako duszpasterz młodzieży w Bytomiu, a następnie w Wiedniu. Obecnie jest proboszczem w Buhembie w Tanzanii w Afryce wschodniej. Choć sam ma puste ręce - pomaga. Choć sam niekiedy przygaszony i smutny - obdarza uśmiechem. To zaraźliwy optymista, wrażliwy na ludzką biedę, zakochany w ubogich i chorych, zatroskany o najmniejszych, częstujący dzieci cukierkami po mszy św., spieszący do samotnie umierających, niestrudzenie dzielący się wiarą, zasiadający z robotnikami do posiłku, budujący kościoły, przedszkola, szkołę. Słuchający z uwagą..., tak realizuje swoje kapłańskie motto: "Tobie dziś w ofierze serce daję swe". Jest cichym misjonarzem pokornie wołającym: Pomóżcie mi pomagać! Marzy o tym, aby jego parafianie czuli się ważni, potrzebni i kochani, aby żyli i umierali godnie z Chrystusem w sercu. W swoim dorobku literackim posiada takie książki jak: "Ucho igielne - jak uszyć życie", "Słyszycie", "Wambura - urodzony w deszczu" oraz "Pokea ZAWADI".
Wydał też dwie płyty z zespołami młodzieżowymi.