Strona Główna TYDZIEŃ BIBLIOTEK W FILII NA OS. WOJSKA POLSKIEGO

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W FILII NA OS. WOJSKA POLSKIEGO PDF Drukuj Email

1 250(DO)WOLNOŚĆ  CZYTANIA - tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek, rozumiemy jako wolność czytania gdziekolwiek (w domu, w parku, w bibliotece), cokolwiek i przez kogokolwiek. W Filii Biblioteki na Os. Wojska Polskiego wygodnie rozsiadł się olbrzymi miś i prosił, by mu w czytaniu nie przeszkadzać. Okna Biblioteki przyozdobiły hasła promujące czytelnictwo - m.in. "nie bądź łoś, czytaj coś".  Zaobserwowaliśmy, że zaciekawiły one niejednego przechodnia.  W tym szczególnym tygodniu  Bibliotekę odwiedziło wiele grup przedszkolnych i szkolnych, by wziąć udział w lekcjach bibliotecznych oraz w zajęciach dla najmłodszych. W czwartek zajęcia uświetnili swoim tanecznym występem współpracujący z Biblioteką uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Taniec do popularnej piosenki Despacito w ich wykonaniu zebrał wiele gromkich braw. Koledzy i koleżanki z WTZ zatańczyli dla uczniów Szkoły Podstawowej w Słocinie oraz dla maluchów z Filii Osiedlowej Przedszkola Gminnego. W spotkaniach z Basią, tytułową bohaterką lubianej serii książek dla dzieci uczestniczyły grupy Sarenki i Pszczółki z Przedszkola Chatka Puchatka. Dzięki sympatycznej Basi dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje biblioteka, co jest potrzebne by powstała książka, co to jest wyobraźnia i dedykacja.   Bibliotekarki serdecznie dziękują wszystkim grupom za piękne życzenia i własnoręcznie wykonane upominki. Ze swej strony życzymy wszystkim małym i dużym czytelnikom dużo radości i satysfakcji z czytania.