Strona Główna (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA - ZA NAMI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Grudzień 2018

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA - ZA NAMI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK PDF Drukuj Email

Za nami XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegający pod hasłem (Do)Wolność czytania. W poniedziałek, 7 maja o godz. 18.00 w odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Babskie pogaduchy". Naszym gościem była Pani Agnieszka Nortey, kreator zmiany wizerunku, autorka książki p t. ''Stylowa Królowa. Jak mocą swojego wizerunku pokazać siłę swojej kobiecości i odzyskać życie na nowo''. Na spotkaniu opowiadała m in. o tym, jak poprzez wizerunek odzyskać siebie i swoje życie na nowo. W środę obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza.

Obecny na spotkaniu Artur Kalinowski - sekretarz Gminy złożył bibliotekarzom w imieniu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Henryka Szymańskiego życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym jak również satysfakcji z realizacji wszystkich działań Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Oddział dla dzieci zamienił się w  Literacki Escape Room, czyli tzw. pokój zagadek. Uczestnicy zabawy zamknięci w pomieszczeniu   zmagali się z różnymi zadaniami, których rozwiązanie doprowadziło do klucza i pozwoliło im na wydostanie się   z pokoju.  Na rozwiązanie przygotowanych zagadek, szyfrów i łamigłówek dzieci miały 50 minut. Tylko jednej grupie  udało się rozwiązać wszystkie łamigłówki w krótszym czasie. W dniach od 7 do 15 maja b r. w zajęciach wzięło udział 10 grup dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W czytelni przeprowadzono cykl lekcji przysposobienia czytelniczego i multimedialneg p t. "Książka mój świat na wyciągnięcie ręki". Na dwugodzinnych zajęciach uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 2, pod kierunkiem bibliotekarki , mogli zapoznać się z funkcjonowaniem katalogu bibliotecznego jak i samodzielnie przekonać się, że samodzielne wyszukiwanie lektur wcale nie jest takie trudne i nudne. W dobie dzisiejszej technologii dobra książka faktyczne jest ?na wyciągnięcie ręki?W wypożyczalni trwała akcja  p t. "Wymień się książkami" z której skorzystało kilkanaście osób. Osoby zalegające ze zwrotem książek mogły skorzystać z abolicji.

4 450 5 450