Strona Główna WYLOGUJ SIĘ !... NA KSIĄŻKĘ

Grudzień 2018

WYLOGUJ SIĘ !... NA KSIĄŻKĘ PDF Drukuj Email

logo

Złożony przez Grodziską Bibliotekę Publiczną wniosek w ramach programu "Partnerstwo dla książki" na zadanie p t. WYLOGUJ SIĘ !... NA KSIĄŻKĘ został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
   Będzie to cykl wydarzeń kulturalno - czytelniczych dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 9.400 zł, zorganizowany pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.
   Rozpocznie się już 4 czerwca a zakończy 30 grudnia 2018 r.   Zadanie obejmować będzie cykl działań, poświęconych literaturze dla dzieci, promujących czytelnictwo najmłodszych.  W ramach projektu odbędą się spotkania z popularnymi autorami książek dla dzieci: Aleksandrą Cieślak, Zofią Stanecką, Agnieszką Frączek oraz warsztaty komiksu, które przeprowadzi Szymon Teluk. W październiku planowane jest spotkanie z Jarosławem Górskim, który opowie "Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce". Interesującym punktem programu będzie niewątpliwie spotkanie z Teatrem Ilustracji Kamishibai, który w nowatorskiej formie czytania i opowiadania zaprezentuje bajkę arabską i aborygeńską.
   W listopadzie na dzieci czeka Bajkolandia - impreza czytelniczo rozrywkowa, której głównym punktem będzie spektakl teatralny "Fantazjana - niekończąca się opowieść" w wykonaniu aktorów Agencji artystycznej Prym Art.
Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa p t." Książka roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY".