Strona Główna XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W FILII NA OS. WP

XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W FILII NA OS. WP PDF Drukuj Email

1 250W  trakcie tegorocznego XVII OTCD, bibliotekarki z Filii na os. Wojska Polskiego połączyły swe siły wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej i wspólnie czytały najmłodszym książeczkę p t. "O wilku, który nie lubił czytać". Książeczka w magiczny sposób przeniosła wszystkich do Głównej Biblioteki w Krainie Książek, gdzie razem z wilkiem dzieci poznawały wybrane postaci z literatury. Wilk, który zjadał książki, bowiem lubił smak drukowanego papieru, przemienił się w wilka - prawdziwego pożeracza książek, czytającego i chcącego poznać dalsze dzieje spotkanych bohaterów. Okazało się, że dzieci bezbłędnie rozpoznawały w trakcie słuchania  pojawiające się bajkowe postaci. Świadczy to, że rodzice czytają dzieciom w domach. Aby takiego zamiłowania do książek nie zgubić po drodze do dorosłości, zaprosiłyśmy dzieci z klasy pierwszej do Klubu Motyli Książkowych. Wykonując pewne zadania, dzieci w skrócie poznały historię bibliotek oraz zasady wyszukiwania pozycji w katalogach, dawnym i współczesnym ON - LINE. Na koniec zdobiliśmy symboliczne motyle za które dzieci otrzymały upominki - broszury od Wydawnictwa Media Rodzina.