Strona Główna BAJECZKI Z MAGICZNEJ WALIZECZKI - XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

BAJECZKI Z MAGICZNEJ WALIZECZKI - XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM PDF Drukuj Email

Inauguracja tegorocznego VXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w naszej bibliotece odbyła się w poniedziałek 4 czerwca w Oddziale dla dzieci tradycyjnym odczytaniem "Lokomotywy" Juliana Tuwima. W środę, 6 czerwca odbyły się zajęcia związane z twórczością Juliana Tuwima, a tematem przewodnim była "Lokomotywa". Podczas czytania wesołego wierszyka dzieci aktywnie uczestniczyły w tworzeniu kolejowego taboru i z wielką ochotą układały wagony doczepione do tytułowej Lokomotywy. Czytany wiersz, choć długi, wywołał u naszych słuchaczy wiele radosnej ekspresji. Koła toczącego się coraz szybciej i szybciej pociągu, wydające charakterystyczny stukot, dzieci potrafiły zaprezentować uderzając rączkami o podłogę, co wzbudziło jeszcze więcej śmiechu i dobrej zabawy. Kolejnym elementem  wspólnej wyprawy w świat poezji J. Tuwima było dopasowanie podróżujących do odpowiednich wagonów, a wyobraźnia podpowiadała im kto jeszcze, oprócz grubasów jedzących kiełbasy, tuczonych świń i atletów może podróżować w "Lokomotywie". I tak powstawał oryginalny pociąg pełen dinozaurów, kotków i piesków, palm kokosowych i lodów waniliowych. Również każde z dzieci chciało jechać tym wesołym pociągiem, dlatego na zakończenie zajęć wagoniki pełne roześmianych buziek naszych gości ruszyły w rytm piosenki "Jedzie pociąg z daleka".