Strona Główna NARODOWE CZYTANIE W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P Wt Śr Cz Pi S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

N E W S L E T T E R


Dyskusyjny Klub Książki

Program Rozwoju Bibliotek

Bajkowe porankiTu Migamy

Cała Polska Czyta Dzieciom

Odkryj Wielkopolskę

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

NARODOWE CZYTANIE W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM PDF Drukuj Email

1 250
    Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 r. przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013r. w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas kolejnych edycji przeczytano : Trylogię Henryka Sienkiewicza ,Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego.
Przedwiośnie Stefana Żeromskiego było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania którego organizatorami w Grodzisku Wlkp. byli Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Grodzisku Wlkp. oraz Grodziska Biblioteka Publiczna. W sobotnie przedpołudnie 8 września na Starym Rynku naszego miasta Burmistrz Grodziska Wlkp., Henryk Szymański zainicjował czytanie oryginalnej wersji "Przedwiośnia" .Wśród osób biorących udział w akcji byli mi.in Marek Kinecki - przewodniczący Rady Miejskiej w Grodzisku Wlkp., Z-ca Burmistrza Grodziska Wlkp.- Piotr Hojan, Artur Kalinowski-Sekretarz Gminy, Dorota Jaśkowiak - przewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego, dyrekcja grodziskiego Liceum Jadwiga Łacheta i Katarzyna Nowak-Pierszalska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Grodzisku Wlkp. - Beata Kalinowska, nauczyciele oraz uczniowie grodziskiego Słowaka, Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4 w Grodzisku Wlkp., Grupy Teatralnej Arlekin, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Grodziskiej Bibliotece Publicznej oraz zaproszeni goście i mieszkańcy naszego miasta.1 450

2  450

3 450

4 450

5 450

6 450

7 450

8 450

9 450

 
statystyka

 

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności