Strona Główna NARODOWE CZYTANIE W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM

NARODOWE CZYTANIE W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM PDF Drukuj Email

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 r. przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013r. w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas kolejnych edycji przeczytano : Trylogię Henryka Sienkiewicza ,Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego.
Przedwiośnie Stefana Żeromskiego było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania którego organizatorami w Grodzisku Wlkp. byli Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Grodzisku Wlkp. oraz Grodziska Biblioteka Publiczna. W sobotnie przedpołudnie 8 września na Starym Rynku naszego miasta Burmistrz Grodziska Wlkp., Henryk Szymański zainicjował czytanie oryginalnej wersji "Przedwiośnia" .Wśród osób biorących udział w akcji byli mi.in Marek Kinecki - przewodniczący Rady Miejskiej w Grodzisku Wlkp., Z-ca Burmistrza Grodziska Wlkp.- Piotr Hojan, Artur Kalinowski-Sekretarz Gminy, Dorota Jaśkowiak - przewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego, dyrekcja grodziskiego Liceum Jadwiga Łacheta i Katarzyna Nowak-Pierszalska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Grodzisku Wlkp. - Beata Kalinowska, nauczyciele oraz uczniowie grodziskiego Słowaka, Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4 w Grodzisku Wlkp., Grupy Teatralnej Arlekin, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Grodziskiej Bibliotece Publicznej oraz zaproszeni goście i mieszkańcy naszego miasta.

2  450