Strona Główna RUSZA PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

RUSZA PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" PDF Drukuj Email

Logo MK.jpg 250    Od poniedziałku 24 września rozpoczynamy realizacje projektu "Mała książka - wielki człowiek". Projekt, którego organizatorem jest Instytut Książki finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl, a Partnerami są Polska Sekcja IBBY oraz Fundacja Metropolia Dzieci
Każdy trzylatek (rocznik 2015), który wraz z rodzicem przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można będzie odebrać w Oddziale dla dzieci przy ul. Kolejowej oraz Filii na os. Wojska Polskiego.

MK2 450

MK 450