Strona Główna SPOTKANIE Z JAROSŁAWEM GÓRSKIM

SPOTKANIE Z JAROSŁAWEM GÓRSKIM PDF Drukuj Email

1 250W czwartek, 11 października br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczna projektu p t. "Wyloguj się !... na książkę", nawiązujące do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszym gościem był Jarosław Górski - pisarz, krytyk literacki i kulturoznawca.

"Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce"- tak zatytułowana była prelekcja, podczas której uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim dowiedziały się      m. in. jak sto lat temu przebiegała edukacja, dlaczego była taka ważna, jak ich rówieśnicy spędzali czas wolny oraz w co się bawili. Prowadzący podkreślił także rolę kina w ówczesnej Polsce. W formie zagadki zaprezentował uczniom fragment bajki. Mimo, iż kino było nieme, dzieci bardzo szybko zorientowały się, że chodzi o Kopciuszka. Opowiadane historie o zwyczajach, zabawach, hobby zostały wzbogacone prezentacją multimedialną, dzięki której dzieci mogły lepiej poznać ówczesną rzeczywistość. Była to bardzo ciekawa, oryginalna i pouczająca lekcja historii.

Realizowany przez Bibliotekę projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i odbywa się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Kolejne spotkanie w ramach projektu, którego gościem będzie Agnieszka Frączek, znana i popularna autorka książek dla dzieci odbędzie się w czwartek 22 listopada, Już dziś serdecznie zapraszamy.