Strona Główna "PETERSBURG NOIR" - SPOTKANIE DKK

"PETERSBURG NOIR" - SPOTKANIE DKK PDF Drukuj Email

1 250    Petersburg jedno z najpiękniejszych miast świata. Założone w XVII przez cara Piotra I na chwałę wielkiej Rosji, z przepiękną architekturą, tragiczna historią i znaną na cały świat galerią sztuki - Ermitażem. O nocnym życiu tego miasta opowiada książka pt. "Petersburg noir", omawiana na październikowym (17.10.2018) spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Jest to zbiór opowiadań rosyjskich pisarzy opisujących ciemną stronę piotrowego grodu. Jest to swoista antyreklama tego przepięknego miasta. Ilość nagromadzonej w książce przemocy, wyuzdania, zbrodni powala nawet najbardziej wytrawnego czytelnika.
    Zupełnie inaczej zapamiętały Petersburg uczestniczki spotkania Panie Nina Nyszczyj i Aleksandra Chwalisz, które swoje wspomnienia z odwiedzin tego miasta zilustrowały bogatym zbiorem zdjęć i filmem. Stwierdziły, że taki obraz miasta jest im znacznie bliższy i takim chcą go zapamiętać.

IMG 1909-1