Strona Główna WIETNAM SŁODKO GORZKI - SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MELLEREM

WIETNAM SŁODKO GORZKI - SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MELLEREM PDF Drukuj Email

1 250NOWY  TERMINM SPOTKANIA

Z ANDRZEJEM MELLEREM

Już wkrótce, 4 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z podróżniczego cyklu "Gdzie oczy poniosą...". Tym razem, wraz naszym gościem, którym będzie Andrzej Meller - dziennikarz, pisarz i podróżnik, przeniesiemy się na drugą półkulę i odwiedzimy "Wietnam słodko - gorzki". Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii wykonanych przez autora podczas kilkuletniego pobytu w tym kraju. Będzie także można nabyć ostatnią książkę pt. "Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie", oczywiście z autografem autora.

Andrzej Meller - dziennikarz, pisarz i podróżnik, stały współpracownik Tygodnika Powszechnego, dla którego relacjonował m.in. wojnę w Osetii Południowej (2008) oraz wojnę domową w Libii (2011). Publikował również m.in. w magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. W 2015 był prezenterem serialu dokumentalnego "Prepersi - gotowi na wszystko", emitowanego na antenie Fokus TV. Jest synem dyplomaty Stefana Mellera, ministra spraw zagranicznych w latach 2005-2006, oraz młodszym bratem dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Mellera.
Jest autorem trzech reporterskich książek: Miraż. Trzy lata w Azji (2011), Zenga zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki (2012) oraz "Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie" (2016), która będzie tematem naszego spotkania. W książce Wietnam to "Światowa mekka outsiderów, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczne państwo okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu publicznym. Wietnam to kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a syn amerykańskiego żołnierza oddaje serce wietnamskiej prostytutce".
źródło opisu: www.znak.com.pl