Strona Główna Z KSIĄŻKĄ NA SPOTKANIE !

Z KSIĄŻKĄ NA SPOTKANIE ! PDF Drukuj Email

250 2Już wkrótce kolejne wydarzenie w ramach projektu pt. WYLOGUJ SIĘ!...NA KSIĄŻKĘ realizowanego przez Grodziską Bibliotekę Publiczną w ramach programu "Partnerstwo dla książki", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbywającego się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci, które odbędzie się 22 listopada 2018r. o godz. 8.30 w Filii na Osiedlu Wojska Polskiego oraz o godz. 10.00 w Oddziale dla dzieci na ul. Kolejowej 12.

UWAGA!

Od czwartku, 25 października w Oddziale dla dzieci przy ul. Kolejowej 12 istnieje możliwość zakupu książek autorki po okazyjnych cenach.

Agnieszka Frączek

Doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

(źródło opisu: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/tworcy/autorzy/agnieszka-fraczek)