Strona Główna WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI

Grudzień 2018

WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI PDF Drukuj Email

1 250    W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne spotkania w ramach cyklu zajęć dla najmłodszych czytelników p t. "Walizka pełna opowieści". Tym razem walizka zawierała pamiątki i ciekawostki z Poznania. Z zaproszenia biblioteki skorzystało kilka grup przedszkolnych ? Sowy z przedszkola Chatka Puchatka oraz Żabki i Pszczółki z Filii Osiedlowej Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały. Dzieci chętnie zaglądały do walizki, wyciągały z niej zgromadzone pamiątki i fotografie, a następnie odgadywały z jakiego miasta one pochodzą. Prowadząca zajęcia bibliotekarka przeczytała też dzieciom ?Legendę o rogalach świętomarcińskich" autorstwa Elizy Piotrowskiej.
Bibliotekarka odwiedziła też z "Walizką pełną opowieści" Szkołę Podstawową w Słocinie oraz oddziały Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały. Uczestniczące w spotkaniach dzieci z klasy pierwszej i drugiej oraz grupy przedszkolne Żuczki, Szpaki i Słowiki zapoznały się z najciekawszymi poznańskimi zabytkami a także podczas gry obrazkowej poznały niektóre słowa w gwarze poznańskiej. Dzieci otrzymały również kolorowanki tematyczne: przedszkolaki zabawnego rogala, zaś dzieci szkolne świętego Marcina.