Strona Główna GRODZISKIE ANIOŁY CMENTARNE - WYSTAWA FOTOGRAFII EWY TOMCZAK

Grudzień 2018

GRODZISKIE ANIOŁY CMENTARNE - WYSTAWA FOTOGRAFII EWY TOMCZAK PDF Drukuj Email

1 250Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii, grodziszczaniki, Pani Ewy Toczak zatytułowanej "Grodziskie anioły cmentarne". Wystawa prezentowana jest w Galerii Grodziskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kolejowej w dniach 19 - 30 listopada 2018 r. w godz. pracy biblioteki.

Ewa Tomczak - grodziszczanka, emerytowana nauczycielka języka polskiego w grodziskim Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. Od wielu lat pasjonatka fotografii. O obecnej wystawie mówi: "Nie pamiętam, kiedy zaczęłam fotografować anioły. Dawno, bo było ich jeszcze niewiele, głównie na grobach dzieci. Często zaniedbane, odchodzące, więc postanowiłam je utrwalić. I tak się zaczęło... Niosły smętek, zamyślenie, ale i jakieś pocieszające wzruszenie. W swojej bezpretensjonalności wiele z nich urzekało kiczowatym pięknem. A potem sklepy "zaaniołczyły" się na potęgę, więc i na cmentarzach ich przybyło. Te nowe są może mniej fotogeniczne, ale i one przecież pełnią swoją opiekuńczą, świadczącą o pamięci żyjących straż."