Strona Główna SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Kwiecień 2019

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email

1 250W środę 21 listopada w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskutowano o książce Piotra Pagińskiego pt. "Pensjonat". Tytułowy pensjonat nie jest w niej przedstawiony jako miejsce wypoczynku, tryskające humorem i dobrą zabawą. To miejsce pełne wspomnień z przeszłości, zamieszkane przez starszych ludzi pochodzenia żydowskiego, którym udało się przeżyć II wojnę i ból holokaustu. W takim właśnie otoczeniu wychowuje się pięcioletni chłopiec. "Pensjonat" to powiastka filozoficzna o trwaniu, przemijaniu i rozpadzie, a zarazem literacki obrzęd wskrzeszania pamięci. Pierwszy w Polsce literacki głos trzeciego pokolenia po Holokauście." (źródło: Justyna Sobolewska, "Polityka", 30 lipca 2009)

dkklogopoziompng