Strona Główna WARSZTATY KOMIKSU Z SZYMONEM TELUKIEM

Grudzień 2018

WARSZTATY KOMIKSU Z SZYMONEM TELUKIEM PDF Drukuj Email

2 250    We wtorek, 4 grudnia w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa warsztaty komiksu, które poprowadził znany i utytułowany malarz, rysownik i ilustrator - Szymon Teluk. W warsztatach wzięli udział uczniowie z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. W trakcie zajęć nasz gość przedstawił dzieciom historię powstawania i transformacji komiksu, a swą interesującą opowieść wzbogacał swoimi rysunkami. Następnie uczestnicy tworzyli scenariusze i przystąpili do tworzenia własnych rysunkowych historyjek. Zajęcia były doskonałą inspiracją dla uczestników do tworzenia własnych rysunkowych opowieści i bohaterów. Powstałe prace zaprezentowane zostaną na wystawie zorganizowanej w Oddziale dla dzieci i młodzieży grodziskiej biblioteki.
Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu pt. "Wyloguj się !... Na książkę" dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, odbywającego się pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator. Jako twórca posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Tworzy także w technice olejnej. W przeciwieństwie do autorskich cykli malarstwa i rysunku, które balansują na granicy abstrakcji i minimalizmu, jego ilustracja jest figuratywna i narracyjna, powstaje często w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy. Współorganizował jako rysownik i koordynator części artystycznej wiele imprez masowych, eventów oraz kampanii reklamowych. Współtworzył m.in. znaną postać Kapitana Niepalnego. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kulturalnych. Prowadzi warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Nagradzany kilkukrotnie w konkursach na komiks i ilustrację.