Strona Główna ANDRZEJ MELLER. FASCYNUJĄCA OPOWIEŚĆ O WIETNAMIE

Grudzień 2018

ANDRZEJ MELLER. FASCYNUJĄCA OPOWIEŚĆ O WIETNAMIE PDF Drukuj Email

1 250W wtorek, 4 grudnia w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Andrzejem Mellerem, dziennikarzem, reportażystą, autorem książek, który od blisko 20 lat podróżuje po świecie. Przez wiele lat pracował jako korespondent wojenny. Relacjonował m in. wojny w Gruzji, Afganistanie i Libii. Na podstawie swych przeżyć napisał dwie reporterskie książki: "Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki" oraz "Miraż. Trzy lata w Azji". Na spotkaniu w grodziskiej bibliotece autor promował swoją najnowszą powieść napisaną po kilkuletnim pobycie w Wietnamie, zatytułowaną "Czołem nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie". W trakcie spotkania, w interesujący barwny sposób, zilustrowany prezentacją fotografii, opowiedział słuchaczom o Wietnamie, kraju, gdzie na powojennych zgliszczach funkcjonuje barwne, pełne paradoksów społeczeństwo. Jego niezwykłe opowieści o pracy, obyczajach, tradycjach Wietnamczyków, ich codziennym życiu w małej rybackiej wiosce MuiNe, wzbudziły duże zainteresowanie publiczności (niestety co w naszym mieście już nie dziwi....skromnej...A szkoda....). uczestnicy spotkania mieli też okazję do zakupienia książki. Oczywiście z autografem autora.