Strona Główna PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" - UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW

Marzec 2019

PROJEKT "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK" - UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW PDF Drukuj Email

1 250   Od połowy września br. Grodziska Biblioteka Publiczna realizuje projekt p t. "Mała książka - wielki człowiek". Jest to pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii czytelniczej, którego organizatorem jest Instytut Książki. Finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

W czwartek, 6 grudnia mali czytelnicy i ich rodzice spotkali się w Oddziale dla dzieci i młodzieży Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Podsumowania dotychczasowych efektów akcji i wręczenia okolicznościowych dyplomów dokonał dyrektor Biblioteki Marek Adamski, który przeczytał dzieciom dwie bajki tematycznie związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Pogratulował też małym czytelnikom i ich rodzicom, że tak wytrwale przychodzili do biblioteki i wypożyczali książki. Mali czytelnicy opowiadali, że bardzo lubią książki, które na razie czytają im ich rodzice, chętnie przychodzą do biblioteki i z niecierpliwością czekają na każde następne wypożyczenie.
    Akcja "Mała książka - wielki człowiek" trwa nadal więc gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.
Każdy trzylatek, który wraz z rodzicem przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można odebrać w placówkach Grodziskiej Biblioteki Publicznej.