Strona Główna AKADEMIA MALUCHA Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Styczeń 2019

AKADEMIA MALUCHA Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

1 250  W piątek, 14 grudnia br. Oddział dla dzieci odwiedziły 2 grupy przedszkolaków z Akademii Malucha, wraz z opiekunami. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było już wcześniej w bibliotece , ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas godzinnego spotkania, dzieci dowiedziały się o podstawowych funkcjach biblioteki między innymi o gromadzeniu zbiorów, opracowywaniu księgozbioru, przechowywaniu książek, oraz o organizowanych spotkaniach, wystawach jak i wielu innych zajęciach bibliotecznych. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w Bibliotece, dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresowały ich te dla najmłodszych czytelników. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i głośno komentowały. Na zakończenie spotkania wysłuchały opowiadania pt.: ,,Prawdziwy Święty Mikołaj" Jadwigi Jasny-Mazurek, wprowadzającego w tematykę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.