Strona Główna ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI i BŁYSKOTLIWYCH MALUCHÓW

Marzec 2019

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI i BŁYSKOTLIWYCH MALUCHÓW PDF Drukuj Email

1 250W srodę, 12 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które miało uroczysty i niecodzienny charakter . W spotkaniu uczestniczyli także rodzice i dzieci uczestniczące w biibliotecznych zajęciach "Blyskotliwy Maluch". Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego działającego przy Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. W drugiej części spotkania dzieci wraz z rodzicami przystrajały choinkę własnoręcznie wykonanymi na zajęciach ozdobami. Członkowie DKK dyskuskutowali nad książką czeskiego autora Evźena Boćka pt. "Ostatnia arystokratka". Jest to zabawna opowieść jak to czesko-amerykańska rodzina wraca do Czech by przejąć dawną siedzibę rodu. Zderzenie amerykańskiego stylu życia z czeską rzeczywistością daje mieszankę wybuchową . Doskonała lektura ma długie zimowe wieczory również dla młodego czytelnika. Spotkanie zakończyło się wspólnymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Annie Matysiak - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, Pani Annie Piaskowskiej - Szeszuła oraz uczniom ZST: Alicji Pasiciel, Jakubowi Stopa, Patrykowi Tomaszewskiemu, Szymonowi Mortka, Hubertowi Michalskiemu za pomoc w zorganizowaniu spotkania i wspaniały koncert kolęd i pastorałek.