Strona Główna FABRYKA ŚW. MIKOŁAJA - WARSZTATY TWORZENIA OZDÓB CHOINKOWYCH

Styczeń 2019

FABRYKA ŚW. MIKOŁAJA - WARSZTATY TWORZENIA OZDÓB CHOINKOWYCH PDF Drukuj Email

2 250Niewielu z nas mogłoby sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki i ozdób na niej. Współczesne dekoracje świąteczne nie są już tak symboliczne jak kiedyś. Często nie są również wykonywane własnoręcznie. W tym przedświątecznym okresie postanowiliśmy wykorzystać kreatywność dzieci i ich rodziców i zorganizować warsztaty samodzielnego tworzenia ozdób świątecznych. Odbyły się one 13 grudnia w Oddziale dla dzieci i młodzieży Grodziskiej Biblioteki Publicznej. Podczas 1,5 godzinnego spotkania 20 osób w różnym wieku tworzyło ozdoby z wykorzystaniem papieru, styropianu, cekinów i brokatu. W zręcznych rękach uczestników warsztatów powstawały choinki, mikołaje, bałwanki, aniołki oraz inne ciekawe dekoracje. Techniki były różne: malowanie, oklejanie, decoupage. Niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane bombki i dekoracje będą pięknie stroić każde bożonarodzeniowe drzewko. Przy dźwiękach kolęd spotkanie przebiegło w radosnej i pełnej ciepła przedświątecznej atmosferze.