Strona Główna BAJKOWE PORANKI - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Styczeń 2019

BAJKOWE PORANKI - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA PDF Drukuj Email

1 250   Coraz mocniej czuć zapach świąt. Bibliotekarki z Filii Biblioteki z pomocą książeczki E. Grabosz pt. "Wigilia" przybliżyły maluchom tradycje wigilijne. Rozmawialiśmy między innymi o potrawach, które tradycyjnie zjawiają się na naszych wigilijnych stołach. Dzieci bardzo lubią wraz z dorosłymi pracować w kuchni. We wtorek 18 grudnia w naszej Bibliotece wspólnie zdobiliśmy pierniczki, następnie świątecznie nakryliśmy stoliki, by zasiąść do wspólnego posiłku. W ostatnich latach, coraz częściej głównym punktem w dniu Wigilii są jednak prezenty. No bo jak to, Święta bez prezentów? Chociaż większość z nas nie wierzy w legendy, podarunki pod choinkę przynosi... No właśnie! Jedni mówią o Mikołaju, drudzy o Gwiazdorze, w jeszcze innych regionach naszego kraju przynosi je Aniołek. Nas tradycyjnie odwiedził Św. Mikołaj. I chociaż nie wszyscy powitali go z entuzjazmem, to każdemu wręczył prezent i razem z bibliotekarkami życzył Wesołych Świąt.