Strona Główna KODOWANIE JUŻ WKRÓTCE

Kwiecień 2019

KODOWANIE JUŻ WKRÓTCE PDF Drukuj Email

1 250JEST RADOŚĆ...... Dzisiaj dotarł do nas sprzęt otrzymany w ramach projektu "KODOWANIE W BIBLIOTECE". Biblioteka otrzymała trzy zestawy do nauki kodowania:  tablety, gry edukacyjne Scottie Go, roboty Photon wraz z akcesoriami, mata edukacyjna, komplet fiszek do ćwiczeń na macie oraz Magic Dongle do podłączenia Photona do komputera. Po przeszkoleniu rozpoczniemy realizację spotkań warsztatowych z wykorzystaniem przekazanego sprzętu. Przewidujemy realizację cyklu spotkań pt. "O co chodzi?" - warsztaty dla bibliotekarzy i wolontariuszy, "Startujemy z kodowaniem" - cykl zajęć grupowych i indywidualnych dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, "Kierunek kodowanie" - cykl zajęć dla seniorów oraz cyklu zajęć pn. "Wakacyjni Koderzy". W ramach kontynuacji projektu przewidujemy powstanie "Bibliotecznego Klubu Kodowania", którego działania skierowane będą dla wszystkich zainteresowanych użytkowników.