Strona Główna FERIE W BIBLIOTECE

Sierpień 2019

FERIE W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

1 250Tegoroczne ferie odbywały się w filii na os. Wojska Polskiego. Bibliotekarki przygotowały atrakcyjny program, który codziennie przyciągał kilkanaście osób. Zajęcia oparte były na cyklu cyklu pt. "Artemis Fowl" Eoina Colfera. Dzieci poznawały postaci z książek o Artemisie Fowl i wiele interesujących szczegółów dotyczących irlandzkich wróżek i alfabetu gnomów. Dużą frajdę sprawił także uczestnikom test sprawnościowy dla kandydatów na funkcjonariuszy S.K.R. Polegał m.in. na przejściu toru przeszkód, celnych rzutach, umiejętnym maskowaniu się, bezpiecznym poruszaniu się w labiryncie laserowym. Czwartek był dniem pełnym niespodzianek. Bibliotekarka przygotowała dla dzieci zabawne eksperymenty - np. wulkan w misce, lampa-lawa, tęcza na mleku itp. Wykonywały też laurki z okazji Dnia babci i dziadka oraz plastyczne animacje przy pomocy aplikacji na tabletach. Każdego dnia dzieci zbierały punkty-gwiazdki, by zdobyć legitymację funkcjonariusza S.K.R., którą otrzymały w ostatnim dniu ? po ułożeniu puzzli. Te kilka dni ferii w bibliotece z pewnością dostarczyły dzieciom dużo radości i odpoczynku i dały sporo energii do dalszej pracy w szkole.