Strona Główna BAJKOWE PORANKI

Lipiec 2019

BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email

1 250W czasie zajęć z cyklu Bajkowe Poranki, które odbyły się we wtorek 19 lutego, dzieci zapoznały się z kilkoma wierszykami, których bohaterem był kotek. To sympatyczne zwierzątko obchodzi swoje święto 17 lutego. Maluchy miały do wykonania zadanie. Trzeba było dopasować odpowiedniego kotka do właściwego miejsca na tablicy, a wszystko to według czytanego wierszyka. Następnie dzieci pokolorowały obrazek z wizerunkiem kociaka.
W kolejny wtorek bibliotekarka przeczytała dzieciom wierszyk pt. „Wróbelek” oraz krótkie opowiadanie „Domek dla ptaków”. Wprowadziła także zabawę paluszkową „Ptaszki”. Następnie każdy otrzymał do dokończenia pracę plastyczną, karmik dla ptaków. Przyklejano ziarenka i kaszę, co zostało nagrodzone. W czasie, kiedy dzieci bawiły się w kółku, do każdego karmika „przyleciały” ptaszki.
Na zakończenie zajęć maluchy chętnie bawiły się klockami.