Strona Główna JAK ROBIĆ DOBRZE. SPOTKANIE Z SZYMONEM HOŁOWNIĄ

Marzec 2019

JAK ROBIĆ DOBRZE. SPOTKANIE Z SZYMONEM HOŁOWNIĄ PDF Drukuj Email

250     Grodziska Biblioteka Publiczna oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim zapraszają na spotkanie z Szymonem Hołownią, które odbędzie się w piątek, 22 marca o godz. 19.30 w Kościele poklasztornym pw. Najświętszego Imienia Jezus i Niepokalanego Poczęcia NMP w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. 3 Maja 3. Spotkanie odbędzie się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Szymon Hołownia jest znanym i cenionym dziennikarzem, publicysta i autorem książek. Przez trzy lata pracował w "Gazecie Wyborczej" jako redaktor działu kultury po czym został felietonistą tygodnika społeczno-politycznego "Newsweek Polska". W 2005 roku był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Ozon", jednak funkcję tę pełnił jedynie kilka miesięcy. W kolejnych latach publikował między innymi w takich wydawnictwach, jak: "Przewodnik Katolicki", "Tygodnik Powszechny", "Więzi", "Machina", "Kultura Popularna", "Wprost".

Od 2013 pracuje dla dziennika "Rzeczpospolita". Przez pięć lat Hołownia był dyrektorem programowym telewizji Religia.tv. W 2007 podjął współpracę ze stacją TVN. Początkowo prowadził przegląd prasy w porannym programie "Dzień Dobry TVN". W 2008 roku wcielił się w rolę współprowadzącego program rozrywkowy "Mam Talent" i "Mamy Cię!".
Pracował także w stacjach radiowych: Radio Vox Fm, Radio Białystok, Radio PIN. Napisał trzynaście książek, w większości traktujących o relacji współczesnego świata i religii chrześcijańskiej.

Spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim poświęcone będzie działalności charytatywnej autora i założonym przez niego fundacjom „Kasisi’ i „Dobra Fabryka”. Zatytułowane będzie „Jak robić dobrze”.