Strona Główna "O CO CHODZI" - SZKOLENIE Z KODOWANIA W BIBLIOTECE

Marzec 2019

"O CO CHODZI" - SZKOLENIE Z KODOWANIA W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

1 250    We wtorek, 5 marca br. w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece”. W szkoleniu uczestniczyli bibliotekarze oraz młodzież z klasy IIB o profilu informatycznym Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim, która zaoferowała pomoc w organizowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci.
    Warsztaty prowadziły Panie Magdalena Rusnok i Marta Kamiński z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Szkolenie obejmowało:
- Kodowanie offline - kubeczkowe. Nauka kodowania przy pomocy kubeczków, bez sprzętu elektronicznego,
- Gra Edukacyjna Scottie Go! - połączenie gry planszowej z użyciem tabletu.
- Zapoznanie z możliwościami robota Photon - doskonałego narzędzia do nauki programowania poprzez zabawę, która wciągnie do swojego świata nie tylko najmłodszych.
W ramach projektu Grodziska Biblioteka Publiczna otrzymała trzy zestawy do nauki kodowania: tablety, gry edukacyjne Scottie Go, roboty Photon wraz z akcesoriami oraz matę edukacyjną, które posłużą do nauki kodowania i organizacji zajęć o tej tematyce na które zaprosimy już wkrótce po zakończeniu remontu oddziału dla dzieci i młodzieży.