Strona Główna ZAPRASZAMY NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Marzec 2019

ZAPRASZAMY NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI PDF Drukuj Email

1 250   Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Impreza odbędzie się w sobotę, 30 marca o godz. 15.30 w sali widowiskowej CK Rondo. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

W programie m. in. :

Spotkanie z bajką i Misią Marysią, przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały pt. „Trzy świnki”, przedstawienie w wykonaniu dzieci z SP 1 pt. „Mały Książę na ratunek ukochanej róży”, biblioteczne animacje, konkursy, quizy, kiermasz książek dla dzieci, Fotobudka – Pstrykawka, bookcrossingowe Koło Fortuny oraz rozstrzygnięcie konkursu pt. „Sleeveface czyli ubierz się w książkę.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku). Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo – impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska takża była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - w 1979 roku.

1 m450