Strona Główna BAJKOWE PORANKI

Kwiecień 2019

BAJKOWE PORANKI PDF Drukuj Email

1 260W trakcie marcowych zajęć z cyklu Bajkowe Poranki żegnaliśmy zimę i wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny. Dzieci poznały krótkie opowiadanie zawarte w książeczce „Wiosna Misia Uszatka” pt. „Kotki, które nie miauczą”. Tytułowe kotki, czyli bazie wierzbowe wyklejaliśmy potem z krepy. Dzieci z dumą prezentowały swoje prace plastyczne.
Wiosna ostatecznie do nas przyszła, wraz z pierwszymi wiosennymi kwiatami. Powitaliśmy ją ochoczo. A żeby było jej z nami weselej dzieci wykonały dla niej wiosenny mini koncert . Pierwszy kontakt z niektórymi instrumentami muzycznymi, takimi jak tamburyn, bębenek, trójkąt dał dużo radości.
W czasie zajęć wykonujemy rozmaite proste prace plastyczne, aktywizujące dziecięcą wyobraźnię. Ostatnio malowaliśmy hiacynty z folii bąbelkowej. Zachęcamy rodziców do tego rodzaju aktywności również w domu.