Strona Główna MAŁY KSIĄŻĘ, TRZY ŚWINKI, MISIA MARYSIA I WIELE INNYCH ATRAKCJI

Kwiecień 2019

MAŁY KSIĄŻĘ, TRZY ŚWINKI, MISIA MARYSIA I WIELE INNYCH ATRAKCJI PDF Drukuj Email

1 250   W sobotę, 30 marca Grodziska Biblioteka Publiczna zaprosiła na Międzynarodowy Dzień Książek Dla Dzieci. Święto obchodzone jest 2 kwietnia w dzień urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ustanowione zostało w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi IBBY.
   Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Obecny na spotkaniu Sekretarz Gminy Artur Kalinowski przeczytał dzieciom bajkę pt. „Marysia u babci dziadka”.

Zgromadzona na Sali widowiskowej CK Rondo publiczność gorącymi brawami nagrodziła przedstawienie dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały pt. „Trzy Świnki” oraz spektakl pt. „Mały Książę na ratunek ukochanej róży” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim.
   Na uczestników oczekiwały atrakcje: Misia Marysia, fotobudka, zakręcone koło fortuny i animacje przygotowane przez Panie bibliotekarki. Nie zabrakło też stoiska z książkami, które można było zakupić po okazyjnych cenach.
   W trakcie imprezy nastąpiło podsumowanie konkursu „Sleeveface – czyli ubierz się w książkę”. Podsumowania i wręczenia nagród dokonał dyrektor Biblioteki Marek Adamski. Pierwsze miejsce zajęła Nina Bobrowicz, drugie Angelika Przysło a trzecie Samanta Paczkowska.
  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom i dzieciom z Przedszkola Gminnego im Krasnala Hałabały oraz  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Ghrodzisku Wielkopolskim za przygotowanie przedstawień i pomoc przy organizacji imprezy. Dziękujemy także pracownikom CK Rondo za obsługę techniczną imprezy.