Strona Główna KONKURS LITERACKI Z OKAZJI STULECIA POLSKIEJ POLICJI

Październik 2019

KONKURS LITERACKI Z OKAZJI STULECIA POLSKIEJ POLICJI PDF Drukuj Email

1 250    Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendantem Głównym Policji zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Ze względu na setną rocznicę powstania Policji i polskiej kryminalistyki, prace konkursowe powinny zawierać mocno rozbudowany motyw policyjny.
Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne w każdej z trzech kategorii konkursowych: kryminał sto lat temu, kryminał dzisiaj i kryminał za sto lat. Zwycięzcy otrzymają 2 000 zł za pierwsze miejsce, 1 500 zł za drugie miejsce, 1 000 zł za trzecie miejsce.
Najlepsze prace zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej. Niewykluczone są także nagrody dodatkowe, nieujęte w regulaminie.
Konkurs jest przeznaczony dla osób od 16 roku życia, a prace należy przesyłać do 15 czerwca 2019 roku na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w konkursie można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/konkurs-na-opowiadanie-stulecie-polskiego-kryminalu/.

Szczegóły w zakładce KONKURSY