Strona Główna WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI

Październik 2019

WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI PDF Drukuj Email

1 250    Wraz z nadejściem wiosny Grodziska Biblioteka Publiczne wznowiła realizację cyklu „Walizka Pełna Opowieści”. W spotkaniach, które odbywaja się w Filii na os. Wojska Polskiego wzięły udział grupy dzieci z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały,  Przedszkola Publicznego Chatka Puchatka oraz pięciolatki i sześciolatki z Prywatnego Przedszkola Wiercipięta.
    Tym razem dzieci wybrały się do Krakowa. Poznały najsłynniejsze zabytki, z zaciekawieniem wysłuchały Hejnału Mariackiego oraz związanej z nim opowieści, poznały Lajkonika a także krakowskie stroje. Bibliotekarka przedstawiła za pomocą teatrzyku kukiełkowego opowiadanie Wandy Chotomskiej pt. „Smok ze Smoczej Jamy” o smoku wawelskim. Smoka należało następnie ułożyć z puzzli.

Na zakończenie wszyscy zabawili się w Lajkonika oraz otrzymali do pokolorowania zabawnego mieszkańca wawelskiej groty.
W środę, 10 kwietnia Filię odwiedziły także dzieci z klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej w Słocinie. Uczniowie również wzięli udział w spotkaniu dotyczącym Krakowa a po krótkiej przerwie w ramach cyklu zapoznali się z informacjami dotyczącymi Warszawy. Wysłuchały legendy o Bazyliszku oraz przy dźwiękach muzyki Chopina narysowały własne wyobrażenie potwora ze stolicy. W prezencie otrzymały wykreślankę o Krakowie oraz matematyczną kolorowankę z Bazyliszkiem.