Strona Główna SPOJRZENIE MROKU... WYSTAWA FOTOGRAFII WIKTORII PIOTROWIAK

Maj 2019

SPOJRZENIE MROKU... WYSTAWA FOTOGRAFII WIKTORII PIOTROWIAK PDF Drukuj Email

1 250W poniedziałek, 13 maja 2019 r. o godz. 17.00 w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Galerii Młodych Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Wiktorii Piotrowiak pt. "SPOJRZENIE MROKU".

Wiktoria Piotrowiak ma 16 lat i uczęszcza do 3 klasy gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim. Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła już w dzieciństwie.

"Jestem osobą, która idzie przez świat z kreatywnym spojrzeniem wyobraźni. Patrzę na niego przez troje oczu. Moje pierwsze oko umożliwia mi dostrzeżenie piękna, drugie na poznaniu wyjątkowości, a trzecie na upamiętnieniu ułamków wspomnień. Fotografią zainspirował mnie mój tata. Jestem mu za to ogromnie wdzięczna. Był osobą, która w pewnym sensie popchnęła mnie do krainy fotografii. Kiedyś mogłam tylko dumnie podążać za nim krokiem. Obserwowałam ruchy rodziciela i patrzyłam jak tworzy swoją własną sztukę. Teraz sama mogę odtwarzać swoje wizję. Życie z aparatem, kamerą, długopisem i kartką to zdecydowanie mój świat. Moje fotografie skupiają się w większości pośród ludzi. Według mnie ich piękno można doskonale odwzorować dzięki aparatowi... albo dzięki osobie za aparatem. Zdjęcia w dużej mierze pokazują jak bardzo każdy się różni. Jak każdy jest wyjątkowy. Wystarczy po prostu otworzyć oczy i pozwolić im na widzenie kogoś w inny nieznany dotąd sposób".

Wystawa prezentowana będzie w Galerii Młodych Grodziskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kolejowej 12 w dniach od 13 do 27 maja 2019 r.

piotrowiak 450