Strona Główna XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Czerwiec 2019

XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM PDF Drukuj Email

1 250„Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” – to hasło tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1-9 czerwca 2019 r. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Patronem honorowym są Polski Komitet Olimpijski oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. W Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbędą się liczne imprezy czytelnicze dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie zaczynamy od czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima, do którego zapraszamy podczas Dnia Dziecka w sobotę 1 czerwca o godz. 16.00 (dziedziniec CK Rondo)

1 czerwca (sobota)
16.00 ODJAZD Z “LOKOMOTYWĄ” J. Tuwima - Inauguracja XVIII OTCD (Dzień Dziecka dziedziniec CK Rondo)

3 czerwca (poniedziałek)
10.00 Bieg z przeszkodami - czytamy przedszkolakom ( Filia OWP)
13.00 Karate, moja pasja. Aleksandra Nadobnik - portret młodego sportowca - spotkanie
ze Sportowcem Junior Roku z Klubu Karate Kyokushin Kanku (Oddział dla dzieci)

4 czerwca (wtorek)
10.00 Bajkowe Poranki - zajęcia dla dzieci 2-5 letnich (Filia OWP)
10.00 Olimpiada czytelnicza: „Maks zostaje mistrzem świata” - głośne czytanie,
zajęcia dla dzieci (Oddział dla Dzieci)
15.30 Hocki Klocki, czyli godzina Kodowania i czytania (Oddział dla Dzieci)

5 czerwca (środa)
11.00 Bieg z przeszkodami - dzieciom czyta p. Dorota Przybysz ( Filia OWP)
11.00 Olimpijskie hece w Bibliotece - rodzinna olimpiada czytelniczo-sportowa (Oddział dla Dzieci)

6 czerwca (czwartek)
10.00 Bieg z przeszkodami- czytają bibliotekarki.
15.30 Multimedialna olimpiada sportowa: „SPORT CHAMPIONS” - gry na PS Move (Oddział dla Dzieci)

7 czerwca (piątek)
10.00 Zuzia uczy się jeździć na rowerze - czyta p. Bożena Iwaszkiewicz Prezes Grodziskiego
Stowarzyszenia Cyklistów ( Filia OWP)