Strona Główna MÓJ MALOWANY ŚWIAT - WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH JULII ŚRON

Czerwiec 2019

MÓJ MALOWANY ŚWIAT - WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH JULII ŚRON PDF Drukuj Email

2 250   W czwartek, 30 maja o godz. 9.oo w „Galerii Młodych” Grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych autorstwa Julii Śron – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie, zatytułowany "Mój malowany świat". W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, koleżanki, koledzy, rodzice artystki i zaproszeni goście. Oprócz prezentacji ponad stu prac plastycznych Julia wraz z koleżankami zaprezentowała się także jako wokalistka wykonując piosenkę pt. „”Co nam w duszy gra”. Wernisaż uświetnił występ akordeonisty Anastazego Dzięcioła ucznia 7 klasy SP w Kąkolewie, który zaprezentował kilka „paryskich” utworów muzycznych.
Julia Śron jest mieszkanką Słocina i uczennicą siódmej klasy Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie. "Odkąd pamiętam rysowanie i malowanie zawsze było moim ulubionym zajęciem. Już będąc w przedszkolu brałam udział w konkursach plastycznych. Do moich zainteresowań należy też taniec i śpiew. Moim marzeniem jest zostać w przyszłości znaną artystką". Najchętniej maluje i rysuje portrety przyjaciół oraz znanych postaci. Stosuje różne techniki plastyczne. Interesuje ją także śpiew i taniec.
Galeria Młodych powstała w Grodziskiej Bibliotece Publicznej w 2014 r. Głównym celem projektu jest rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i młodzieży, poprzez działalność wystawienniczą i inne formy edukacji np. organizowanie spotkań, pokazów, konkursów, warsztatów dla tych wszystkich, którzy zajmują się jakąkolwiek działalnością artystyczną i chcieliby zaprezentować ją w bibliotecznej galerii.