Strona Główna "ODNALEŹĆ SIĘ W SWOIM ŻYWIOLE" - SPOTKANIE Z CYKLU "ŻYCIE Z PASJĄ"

Wrzesień 2019

"ODNALEŹĆ SIĘ W SWOIM ŻYWIOLE" - SPOTKANIE Z CYKLU "ŻYCIE Z PASJĄ" PDF Drukuj Email

1 250    W piątek, 27 września o godz. 18.00 Grodziska Biblioteka Publiczna zaprasza do czytelni przy ul. Kolejowej 12 na kolejne spotkanie z cyklu „Życie z pasją. Naszym gościem będzie Pan Jędrzej Krzyżostaniak, grodziszczanin, pasjonat obserwacji natury, nieba i fotografowania kosmosu. Spotkaniu towarzyszyć będzie autorska wystawa fotografii.

Jędrzej Krzyżostaniak urodził się 13 lipca 1972 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Od kiedy pamięta zawsze patrzył w niebo, gwiazdy. To właśnie widzialny Kosmos zajmuje go najbardziej, a w szczególności ciała niebieskie. Swoją prywatną podróż przez galaktykę zaczął od widzialnego gołym okiem Księżyca, naturalnego satelity Ziemi. O ile Słońce oznacza pewną stałość, niezmienność , wschodzi i zachodzi to Księżyc pojawia się oraz znika, rośnie i kurczy się. Tym samym symbolizuje ludzką egzystencję oraz pewien porządek, jak narodziny, etapy życia i wreszcie umieranie. Jędrzej Krzyżostaniak smakuje jednocześnie każdy aspekt otaczającej go przestrzeni. A przede wszystkim to co oferuje nam natura, w postaci czterech żywiołów.: wody, ognia, powietrza oraz ziemi. To zamiłowanie oraz pokorę wobec potęgi natury przedstawia w swojej fotografii. A tym samym obrazuje żywioły, które drzemią w każdym z nas.

Jego motto życiowe…. "Kiedy jesteś w swoim żywiole, czujesz, że robisz to, co powinieneś robić, jesteś tym, kim powinieneś być" (Ken Robinson).