Strona Główna OGÓLONOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Październik 2019

OGÓLONOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

1 250    W poniedziałek, 30 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Jest to święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci a celem jest promocja książki i wspólnego czytania. Z tej okazji w Oddziale dla dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Grąblewie. Uczniowie wysłuchali kilku fragmentów z książki Martina Widmarka „Tajemnica diamentów”, jednej z wielu części, ulubionej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. W czasie trwania spotkania dzieci poznały warsztat pracy detektywa, samodzielnie odtworzyły informacje dotyczące pracowników sklepu, wspólnie poszukiwali złodzieja diamentów oraz rozwiązywali różne zagadki detektywistyczne wykazując się przy tym sprytem i niezwykłymi zdolnościami .