Strona Główna NOC BIBLIOTEK

Październik 2019

NOC BIBLIOTEK PDF Drukuj Email

2 250    W sobotę, 5 października w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Impreza objęta Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego przebiegała pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.
    Na uczestników, którzy zdecydowali się odwiedzić Bibliotekę czekało mnóstwo atrakcji m.in.: „Biblioteka na wesoło”, gdzie Pani animatorka zapraszała dzieci do wspólnych gier i tanecznych zabaw oraz „Bookcrossingowe Koło Fortuny” gdzie każdy kto rozwiązał poprawnie literacką zagadkę mógł wylosować dla siebie książkę.
    Dla dzieci i młodzieży przeprowadzono cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty „Edu3dKreacja” przeprowadzone przez Szkołę Szczęścia. Ich uczestnicy mogli doświadczyć rewolucji w rysowaniu i przekonać się jak to jest posiadać „magiczny ołówek”, który rysunki zamienia w rzeczywistość. W zależności od zainteresowań uczestników warsztatów długopisy 3d pomogły im stworzyć prawdziwe dzieła sztuki: motyle, miecze, trójwymiarowe okulary czy budynki.
    Niewątpliwą atrakcją była przygotowaną możliwość poznania zawodu bibliotekarza oraz poszczególnych stanowisk pracy. W ramach projektu Łączy nas Biblioteka można było skorzystać z „Pogotowia językowego” – porad językowych dla Ukraińców.  Dorośli uczestnicy mogli wypożyczyć książkę z niespodzianką oraz wymienić się książkami.
    O godz. 20.00 odbyło się spotkanie z Marcinem Brudło pt.: Arktyczna choroba – opowieść o Spitsbergenie, w którym uczestniczyło liczne grono miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku.

W ten sobotni wieczór Bibliotekę odwiedziło 225 osób.