Strona Główna SPOTKANIA Z MONIKĄ SAWICKĄ

Kwiecień 2020

SPOTKANIA Z MONIKĄ SAWICKĄ PDF Drukuj Email

1 250   We wtorek, 22 października gościliśmy w Bibliotece Panią Monikę Sawicką Kacprzak znaną pisarkę i dziennikarkę, autorkę powieści obyczajowych dla dorosłych oraz serii książek dla dzieci.

W godzinach przedpołudniowych odbyły się spotkania z grupą 5-6 latków z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Słocinie. Na podstawie książek o przygodach psa - Kajtka szczęściarza autorka opowiadała dzieciom jak i dlaczego należy opiekować się zwierzętami domowymi. Była to interesująca opowieść o wzajemnej przyjaźni człowieka i zwierzęcia, miłości, partnerstwie i odpowiedzialności. W przystępny sposób przybliżyła też dzieciom na czym polega praca pisarza. Na koniec spotkań dzieci mogły narysować głównego bohatera jej książek - Kajtka.

O godz. 12.00 odbyły się warsztaty dziennikarskie, w których uczestniczyli uczniowie z klas 5-8 Szkoły Podstawowej im Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim. Uczniowie poznali m. in. rodzaje środków masowego przekazu oraz poszczególne gatunki dziennikarskie. W części praktycznej ćwiczyli jeden z najciekawszych gatunków dziennikarskich - wywiad oraz przeprowadzali symulowaną sondę uliczną. Były to bardzo edukacyjne, pełne serdeczności i uśmiechu spotkania.

Wieczorem odbyło się spotkanie z dorosłymi czytelnikami grodziskiej Biblioteki zatytułowane „Miłość niejedno ma imię”. Autorka opowiadała o swojej twórczości, tematach poruszanych w książkach, pomysłach zaczerpniętych z życia osób, z którymi rozmawiała. Jej książki to opowiadania o miłości, także tej trudnej. W Jej twórczości pojawiają się wątki alkoholizmu w rodzinie, przemocy wobec kobiet, śmierć bliskich osób, a także pragnienie miłości, która ma stanowić lek na całe zło. Jej blisko dwugodzinne spotkanie niosło przesłanie: „Wiele zależy od nas samych, od naszej odwagi i zdolności podejmowania trudnych życiowych decyzji, które mogą zmienić nasze życie”.