Strona Główna "BŁYSKOTLIWY MALUCH"

Kwiecień 2020

"BŁYSKOTLIWY MALUCH" PDF Drukuj Email

1 250Każde środowe przedpołudnie należy do najmłodszych czytelników Grodziskiej Biblioteki Publicznej, które choć same jeszcze nie czytają to już zdążyły polubić książki i bibliotekę, a to za sprawą cyklicznych zajęć ”Błyskotliwy Maluch”, które odbywają się w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczą się współpracy w grupie oraz rozwijają swoje umiejętności poprzez udział w zabawach ruchowych czy ćwiczących pamięć, są świetną zabawą, ale też okazją do poznawania wspaniałych historii książkowych. Dzieci mają okazję do samodzielnych wypowiedzi na określony temat. Jest to także okazja dla rodziców do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń. W czasie zajęć powstają ciekawe prace plastyczne jak zawsze inspirowane książką. A po zajęciach jest czas na wspólne wypożyczanie książek.
Za nami pierwszy miesiąc zajęć podczas których poznaliśmy przygody m.in. Tupcia Chrupcia – Przedszkolaka na medal oraz poznaliśmy kolory, w nauce których pomogła nam książka „Basia, Franek i kolory” oraz edukacyjna gra planszowa „Kolory”. Podczas zajęć dzieci znakomicie wykonywały zadania, przygotowane przez bibliotekarki. Kolorowym zabawom nie było końca.