Strona Główna "MÓJ PIĘKNY SYN" - SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Grudzień 2019

"MÓJ PIĘKNY SYN" - SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI PDF Drukuj Email

1 250W środę, 20 listopada w czytelni Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy dyskutowali o książce pt. „ Mój piękny syn” Davida Sheffa i próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: Ile można poświęcić dla dobra syna, narkomana? Czy da się wyleczyć uzależnienie? Jak wygląda życie rodziny narkomana? Na te i wiele innych pytań można próbować znaleźć odpowiedzi w książce amerykańskiego publicysty Dawida Sheffa. Jego syn Nick był zwyczajnym nastolatkiem, znakomitym sportowcem zdolnym uczniem, kochającym synem i bratem. I nagle z dnia na dzień jego świat burzą narkotyki. Na początku dla polepszenia nastroju a później już, jako według Nicka niezbędne do funkcjonowania środki. „Mój piękny syn” to opowieść o trudnych latach, jakie stoczył ojciec by ratować syna z nałogu. To trudna lektura, zmuszająca do przemyśleń, ale jednocześnie poruszająca problemy, które z każdej chwili mogą nas dotyczyć.