Strona Główna NOWI CZYTELNICY !

Grudzień 2019

NOWI CZYTELNICY ! PDF Drukuj Email

1 250    W piątek, 29 listopada Grodziską Bibliotekę Publiczną odwiedziła klasa I c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp. wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Paluch. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się różnych informacji na temat Biblioteki, m.in. kto może z niej korzystać, na czym polega praca bibliotekarza, czym się różni biblioteka od księgarni, co to znaczy wypożyczać książki. Poznały także księgozbiór biblioteczny, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodnych książek dla najmłodszych.
    Gdy uczniowie poznali już podstawowe informacje o bibliotece oraz prośby książki, mogli się wykazać swoją wiedzą na temat bajkowych postaci, a w szczególności misia, którego święto obchodzone było w poniedziałek, 25 listopada. Na koniec zajęć każde dziecko, które otrzymało kartę biblioteczną, mogło wybrać dla siebie i wypożyczyć książkę.