Strona Główna ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Grudzień 2019

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

1 250    W dniu 25 listopada 2019 r. dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas I-III szkoly Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Obchodzenie tego święta to już tradycja. Uczestniczyli w nim Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Wróbel, Zastepca Dyrektora Grodziskiej Biblioteki Publicznej Pani Judyta Sternal oraz wychowawcy klas.  Dzieci przybyły na spotkanie ze swoimi ulubionymi misiami - pluszakami. W czasie spotkania dowiedziały się o historii związanej z ustanowieniem tego święta, rozpoznawały postaci misiów i ich imiona znane z bajek, filmów i książeczek. Opowiadały też o swoich misiach: skąd je mają, jakie noszą imiona, uczestniczyły w zabawach przy muzyce, wygłaszały hasła i rymowanki o misiach oraz wysłuchały kilku wierszyków, które recytowali uczniowie klasy III. Odbył się też konkurs, w czasie którego nagrodzono właścicieli największych i najmniejszych misiów. Dzieci dostały też „małe co nieco - lizaka dla dzieciaka od Misiaka”. Nagrody i słodycze ufundowała Rada Rodziców. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka i czasem staje się cenną przytulanką na całe życie. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów, dlatego też to spotkanie przygotowane przez nauczyciela - bibliotekarza Panią Violettę Murawską wywołało u dzieci wiele uśmiechu i radości.