Strona Główna WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI

Grudzień 2019

WALIZKA PEŁNA OPOWIEŚCI PDF Drukuj Email

1 250    W październiku i listopadzie, w Filii Grodziskiej Biblioteki Publicznej ruszyła kolejna edycja cyklu pt. „Walizka Pełna Opowieści”. W spotkaniach udział wzięły dzieci z grup: Pszczółki z Przedszkola Gminnego im. Krasnala Hałabały, czterolatki i pięciolatki z Prywatnego Przedszkola Wiercipięta oraz Sarenki i Sowy z Przedszkola Publicznego Chatka Puchatka. Tym razem bibliotekarki zabrały dzieci w literacką podróż, po za granice Polski, do naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec.
Dzieci wyjmowały z walizki zdjęcia, książki i pamiątki związane z tym krajem, poznały istotne informacje oraz mnóstwo ciekawostek go dotyczących oraz świetnie się bawiły słuchając baśni braci Grimm pt. „Jaś i Małgosia”. Mali czytelnicy obronili także bibliotekę przed straszną Babą Jagą. W nagrodę każda z grup otrzymała szczególny paszport, a w nim pieczątkę świadczącą o odbytej w bibliotece wizycie.